Styret har oppdaget at det har blitt sendt feil faktura fra vår regnskapsfører og varslet SOBBL om å rette dette opp. Samtlige andelseiere vil få informasjon pr. brev fra SOBBL i nærmeste fremtid angående dette.
Nå er en elektronisk versjon av nyhetsbrevet kommet. Versjonen vinter 2020. Papirversjonen vil ligge i postkassen til beboerne i nærmeste fremtid.
Det har denne uken blitt montert trykkreduserende ventiler i trehusene. Dette ble gjort etter at det ble målt for høyt trykk i vannrørene.
Borettslaget mottok en god nyhet i går fra senterlederen rundt støysituasjonen på nattestid på deres eiendom.
Nå er en elektronisk versjon av nyhetsbrevet kommet. Versjonen vår 2020. Papirversjonen vil ligge i postkassen til beboerne i nærmeste fremtid.
Torsdag 27.02.20 møtte det beboere opp til beboermøte om parkeringssituasjonen i borettslaget. Det var et godt og nyttig møte. Dette er en oppsummering av det som kom frem.
Mandag 10.02.20 vil takstein bli løftet opp på taket på oppgang 31. I den forbindelse vil fire av de nærmeste parkeringsplassene mot jernbanen bli innestengt. Biler som ikke er fjernet innen 07:00 mandag 10.02.20, vil bli innestengt frem til 10:00 eller lengre, så lenge arbeidet blir utført.
Styret i borettslaget har nå startet arbeidet med å planlegge årets generalforsamling. I den forbindelse tar vi imot forslag og saker.
Skolebygget på Alvim er fylt med aktiviteter fra morgen til kveld. Det er Alvim velforening, Alvimhaugen skole og kommunens prosjekt «Sammen skaper vi det gode hjemstedet» som står bak de fleste av tilbudene. All deltakelse er gratis og finner sted i kjelleretasjen på Alvimhaugen skole (inngang fra Utsiktsveien, én trapp ned, skiltet med SFO), hvis ikke annet er nevnt. Hvis du har ønske om å starte opp med en aktivitet i lokalene, kan du kontakte skolen med en forespørsel.